Magazyn Taxi Pyrzowice

Targi Książki w Katowicach 7-9 września 2012

targi1

Taxi Pyrzowice Magazyn pragnie poinformować Państwa o kolejnych Targach Książki w Katowicach które odbedą się od 7-9 września w Hali Widowiskowo – Sportowej SPODEK. Targom towarzyszyć będą Salon Muzeów, Salon Bibliotek oraz Zakątek Antykwariuszy. Nowością na Targach będzie strefa wystawowa Design i rękodzieło dla moli książkowych, w której zaprezentowane będą gadżety związane tematycznie z literaturą. Podczas Targów funkcjonować będzie Punkt Opieki nad Dziećmi, a na zwiedzających czekać będą książki o najróżniejszej tematyce, w najróżniejszych cenach, by każdy kto odwiedzi Spodek, nie opuścił go bez książki.

Obok bogatej oferty wydawnictw podczas I Targów Książki w Katowicach można było wziąć udział w licznych spotkaniach z autorami, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i warsztatach, obejrzeć filmy, a także podziwiać przygotowane wystawy.

Targi Książki w Katowicach odbywające się w Spodku wpisały się w kalendarz znaczących wydarzeń kulturalnych sprawiając, że miasto i cała aglomeracja stały się po raz kolejny miejscem, o którym było głośno nie tylko w mediach regionalnych, ale również ogólnopolskich.
Współpraca jaka nawiązała się między Urzędem Miasta w KatowicachUniwersytetem Śląskim, a Expo Silesia sprawiła, że wśród partnerów Targów Książki znalazły się także liczące się instytucje z regionu – Kuratorium OświatyBiblioteka ŚląskaMuzeum Śląskie,Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w KatowicachRondo Sztuki oraz uczelnie z całego regionu. Wśród cenionych  partnerów Targów znalazły się także podmioty istotne dla rozwoju kultury i czytelnictwa m. in. wortal literacki Granice.plŚląski Klub FantastykiWydawnictwo Sonia Draga, władze miast Metropolii SilesiaMuzeum Górnośląskie w BytomiuMiejska Biblioteka Publiczna w Katowicach , Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach ŚląskichTeatr Śląski , Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej.
Targi Książki w Katowicach sprawiają, że miasto Katowice przestaje być postrzegane zgodnie ze stereotypem jako centrum przemysłowej aglomeracji, a urasta do rangi kulturalnej stolicy regionu.
Nawiązaliśmy współpracę z mediami ogólnymi i branżowymi, wśród nich znalazły się między innymi: „Nasze Katowice”, „Książki. Magazyn Literacki”, Ośrodek Karta, „Miesięcznik Społeczno-Literacki Śląsk”, „Gość Niedzielny” i portal wiara.pl, Modny Kraków , Ecclesia. Kampanię reklamową Targów prowadziliśmy w:
•   mediach lokalnych (TV Katowice, Gazeta Wyborcza KatowiceRadio Katowice )
•  branżowych (m.in. Książki. Magazyn Literacki”, Ośrodek Karta, „Miesięcznik Społeczno-Literacki Śląsk”)
•   Internecie (m.in. strony Partnerów Targów, Facebook )

W rezultacie Targi Książki w Katowicach odwiedziło wielu dziennikarzy, m. in. z Gazety Wyborczej, Radia eM, TVP Katowice, Radia Katowice, RMF, Radio ESKA, PAP, Dziennik Zachodni, Radia Zet, Radia Piekary, a także obserwatorzy z Polskiej Izby Książki.

Jak zawsze wszystkich odwiedzających Targi zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Taxi Pyrzowice czeka na Państwa zgłoszenia.